westhealer7 westhealer7
  • 18-03-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help brainlest!!!!!

Plz help brainlest class=

Respuesta :

engelle
engelle engelle
  • 18-03-2021

Answer:

$6.50

Step-by-step explanation:

43.50-24=19.5

19.5/3=6.5

Answer Link
140015576795
140015576795 140015576795
  • 18-03-2021

Answer: Each snack costs $6.50

Step-by-step explanation:

Subtract 43.50 by 24

Then divide

Answer Link

Otras preguntas

Find the area of the yellow region. Round to the nearest tenth. 5 ft Area = [ ? ] ft2
I used to shut my door while my mother screamed in the kitchen I'd turn the music up, get high and try not to listen To every little fight 'cause neither one wa
Write a similarity statement for the triangles. In Triangle CDE, C=60°, and D=53°. In Triangle FGH, F=60°, and H=67°
spheres are not perfect in space. But <> is in the cause of their shape. ​
15 is ___% of 60 HELP YALL
Which equation has no solution? 13y+2-2y=10y+3-7 9(3y+7)-2=3(-9y+9) 32.1y+3.1+2.4y-8.2=34.5y-5.1 5(2.2y+3.4)=5(y-2)+6y
why would artists choose food as their theme to paint ​
On Joe’s business trip, he spent $258.14 during the 5 day trip on meals. How much did he spend per day on meals, round to the nearest penny?
the secret to football betting​
Make W the subject of the formula. y-aw=2w-1 Please help.