DJ1023 DJ1023
  • 16-11-2016
  • Mathematics
contestada

Bananas cost .54 per pound and grapes cost 1.28 per pound. If I bought 2.6 pounds of bananas and 3.1 pounds of grapes how much did I pay for the grapes and bananas

Respuesta :

atrochelmann
atrochelmann atrochelmann
  • 16-11-2016
$5.37 is the answer to your question
Answer Link

Otras preguntas

what is the answer to 4d+6=42
-0.8x-8=0.2x What is x?
The energy that generates wind comes from what source?
Describe the relationship between DNA and chromosomes
5/8 multiplied by 2/5
Name 2 linear expressions whose difference is 5x-4
if x=4 and y=5 work out 5xy+x squared
what must be demonstrated for the election of government officials to be perceived as legitimate?
Which body of water remained part of the Byzantine Empire in 1360 Ad?
Which sentence is written correctly? A. They never watch none TV during the day, but after dinner they watch one show. B. They don't never watch any TV duri