nada30 nada30
  • 19-03-2021
  • Mathematics
contestada

60 Benjamin bought 6.2 pounds of rice. Each pound cost
$0.90. How much did he spend on rice?

Respuesta :

dauyds
dauyds dauyds
  • 19-03-2021

Answer:

.9x 6.2= $5.58

.............

Answer Link

Otras preguntas

1. Part A What paragraphs provide dialogue that introduces the play's main conflict?
In ‘the glass menagerie’ What motivates Amanda to extract a promise from Tom not to become a drunkard? Her concern that Tom is doing just what his father did He
In what way is it made clear that the new guest of the Admiral Benbow Inn was an unusual man?
p + 3 > 5 A-p < –2 B-p > 2 C-p > –2 D-p > 8
What factors contributed to the writing of the English Bill of Rights?
fascism was the idea of ___________. a. being better than everyone else b. being less than everyone else c. being equal to everyone else
Study the triangle what can you conclude about the angle measures
The volume of an oblique pyramid with a square base is V units3 and the height is h units. Which expression represents the area of the base of the pyramid? uni
In the chart, closing cost refers to the
What is Rankin’s response to Chopin’s writing? Rankin is critical of Chopin’s emphasis on passion. Rankin is critical of Chopin’s prevailing strangeness. Rankin