SwagsSwags123 SwagsSwags123
  • 19-03-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE CLICK ON THIS IMAGE I NEED HELP

PLEASE CLICK ON THIS IMAGE I NEED HELP class=

Respuesta :

hh92knqfaa hh92knqfaa
  • 19-03-2021
It seems that each pie costs 4 dollars. That is why for two pies, it’s eight dollars. For four pies it is 16 dollars. And it goes on. If you need anything else let me know.
Answer Link
rhabing rhabing
  • 19-03-2021

Answer:

4

Step-by-step explanation:

because

8÷2=4

16÷4=4

24÷6=4

32÷8=4

Answer Link

Otras preguntas

3) Meri paid $19.24 for 10.5 gallons of gas. What was the cost of one gallon?
How many feet would a 27-inch object measure?
i need help!!! 8(y+2)=40 simplify the answer as much as possible solve for x
What was the main reason for this change in the classification system? A Unlike the other single-celled organisms, bacteria lack DNA. B. Unlike the other single
Do you think the punishment for people who are in a position of authority (such as teachers, coaches, preachers) should be harsher than for the regular populati
Please help ASAP! Will give BRAINLIEST! Please read the question THEN answer correctly! No guessing.
Sandra is asked to report on the recent increase in popularity of an application based on the number of times it is downloaded. Which best describes how Sandra
In a 200 meter sprint there is one curve and one straightaway? true or false
Helen is 8 years older than Jane. Twenty years ago Helen was three times as old as Jane. How old is each now? If Jane's current age is x, the equation will be [
0.3 times 0.5 and 0.24 times 0.4