jacksonh1996 jacksonh1996
  • 21-03-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $4.13 a pound. One portion of onion compote requires 1.7 oz of butter. How much does the butter for one portion cost? Round to the nearest cent.

Respuesta :

answerplss1213 answerplss1213
  • 21-03-2021
The answer can be $7.00 I’m not sure
Answer Link

Otras preguntas

Find the the simplest form of 325/1000
Which of the following is a fourth degree trinomial with a leading coefficient of 2?A x  x2 2x4B 2x4 8x3 x  2
Why do you think parents accord less priority to girls education as compared to boys
What is a good argument in favor of the tea act and one argument against the tea act?
Melissa is 13 years old, Becky is 12 years old and Daniel is 10 years old. Melissa, Becky and Daniel share £28 in the ratio of their ages. Becky gives a third o
8p-3+(-3p)+8 what is it answer
v= [tex]v= \pi r ^{2} h for 2 [/tex]
Write a paragraph explaining the effect of surface area on the rate of reaction. Also do he same for a catalyst. Mention the collision theory and draw diagrams
The projection screen in the school auditorium is 5 times as long and 5 times as wide as the screen in te library. The screen in the library is 4 feet long with
find equivalent ratio for 18:27 = 16:_