ADDG
ADDG
18-11-2016
Mathematics
contestada
What is the unit price if 4 pounds of fruit cost 6.48?
Respuesta :
bobbie5259
bobbie5259
18-11-2016
Take 6.48 then divide it by 4 and your answer is the unit rate
Answer Link
Аноним
Аноним
22-04-2021
Answer:
1.62
Step-by-step explanation:
all that i did was divide both number and i got 1.62
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 53+ )
Otras preguntas
Are Proxy Servers illegal. Please explain the consequences
1/4s - 4 - 2/3s = 5 what is the value of s
Solve for H. [tex]V= \pi r ^{2} h[/tex]
The irispupilscleracornea is the opening which allows light to enter the eye.
What was the prevailing economic challenge the United States faced at the start of World War II? attracting a labor force obtaining scarce resources filling mil
What is the infinitive phrase in the sentence 'Candi is going to watch two movies in a row'
write a decimal that is 1/10 of 0.9
Helo me with all These please
How are the characters of Fortunado from "The Cask of Amontillado" and Jim Smiley from "The Celebrated Jumping Frog of Calaveras County" alike? They are both be
Which of these enlightenment ideas is found in the passage from the declaration of independence?