zoejoyce7922 zoejoyce7922
  • 16-04-2021
  • Mathematics
contestada

Lilly bought 3.8 pounds of grapes from the store. If they cost $2.70 a pound, how much money did she spend?

Respuesta :

jennacleveland06 jennacleveland06
  • 16-04-2021

Answer:

10.26 dollars.

Step-by-step explanation:

just multiply 3.8 by 2.7

Answer Link

Otras preguntas

what is 197 768 to the nearest thousand
two adjectives describing petition
What is 0.375 as an equivalent fraction in simplest form
if ribosomes of a cell were destroyed, what effect would this most likey have on the cell
what is 0.003 in scientific notation
Eli takes a typing test and types all 420 words in 1/20 hour. He takes the test a second time and types the words in 1/30 hour. Was he faster or slower on the
what makes a plant cell green
Jerry Ayers is the world’s fastest pumpkin carver. How quickly could he carve a pumpkin? 1. 22 seconds 2. 37 seconds 3. 45 seconds 4. 53 seconds
what is a property that describes how easily is substance undergoes chemical changes?
what role does potassium iodide play in generating oxygen