kevinwill9
kevinwill9 kevinwill9
  • 18-04-2021
  • Mathematics
contestada

Can someone help me ASAP

Can someone help me ASAP class=

Respuesta :

sabbyJ
sabbyJ sabbyJ
  • 18-04-2021
the first answer is c
Answer Link

Otras preguntas

which is a better buy 1 lb of butter at $3.00 or 12oz. of butter at $2.50​
What term did thorstein veblen use to refer to the behavior of those at the top of the social hierarchy when they engage in such activities as jetting off to a
Many psychologists believe that newborns __________. a. experience emotions only in a very general way b. experience particularly strong and acute emotional sta
Help me ASAP I'll mark you brainiest!!! Which of the following describes the given graph of the function over the interval [2, 6]?
translate this Hola, cómo estás. ¿Puedes venir esta noche y tomar un poco de salmón? También podríamos tener un poco de agua y usted podría dormir más.
At the end of the day, the cash register tape shows $1,140 in cash sales but the count of cash in the register is $1,185. the proper entry to account for this e
A department store buys 300 shirts at a cost of ​$1 comma 800 and sells them at a selling price of ​$10 each. Find the percent markup.
Hello,translate this sentence into English please Le réalisateur était tombé pendant qu'il tourné le film et tout le monde à rigoler et même lui.C'était vraimen
Two pumps are filling a pool. One of them is high power and can fill the pool alone in 2 hours less time than the other can do so. Given that, working together,
How do you graph a linear inequality?