voidtheartist
voidtheartist voidtheartist
  • 16-05-2021
  • Mathematics
contestada

Ryan buys 61.5 ounces of lemonade for $24.60 find the unit price

Respuesta :

banhmipig
banhmipig banhmipig
  • 16-05-2021

Answer:

$0.4 for every ounce of lemonade

Step-by-step explanation:

$24.60 ÷ 61.5 ounces of lemonade = 0.4

Hope this is helpful!

Answer Link

Otras preguntas

what us the circumference of circular ground of diameter d m ? find it.answer: [tex]\pi d \: m[/tex] can you explain me how?​
what are the major causes of hanging of computers
Which of the writing prompts below calls for an explanatory thesis? O Discuss who deserves first priority to Sacramento River water during drought years, fisher
1. What is the approximate age of the fossil described in the activity? 1.8 million years 18 million years .9 million years 90 million years
Two brothers decided to bike to visit their grandma who lived 12 miles away. One of them biked at speed 8 mph and then he waited for his brother for 30 minutes.
In which of the sdlc phases do developers identify the particular features and functions needed in the new system?.
Albert has a rectangular print that is 1 foot in length and 8 inches in width. He wants to reduce the dimensions of the print proportionally so that the new pri
I just need some answers please with explanation if possible
state two factors that may contribute to the youth being hesitant to conduct themselves as responsible citizens ​
Find the a:bNeed this fast​