gmcgraw gmcgraw
  • 16-05-2021
  • Mathematics
contestada

One ounce of olive oil costs $0.23. How much does the whole bottle cost if it contains 32 ounces?

Respuesta :

bxbbxlylxslxy
bxbbxlylxslxy bxbbxlylxslxy
  • 16-05-2021

Answer:$7.36

Step-by-step explanation:

Just multiply 0.23 with 32

Answer Link
giovannifunnyface giovannifunnyface
  • 16-05-2021
The answer is 7.36
I just times it 0.23 * 32 =7.36
Answer Link

Otras preguntas

8x + y = 14 write the equation so that Y is a function of X
Under the reign of Louis XIV, the government in France was a/an A. dictatorship. B. absolute monarchy. C. direct democracy. D. representative democracy.
What multiplies to get -1040 and adds to get 109?
what are 25 equations using integers that equal 36?
what is required to cause acceleration
What is 8/32 in simplest form
3 reasons why Japan is so densely populated?
What is the structure of the sentence? Baseball is my favorite sport, but I play basketball much more frequently. A. compound-complex B. complex C. compound
what information about an atom's properties can you read from the periodic table?
Select the definition of monarchy. A. rule by many B. rule by representatives C. rule by a few individuals D. rule by one person