Lillians13
Lillians13 Lillians13
  • 17-05-2021
  • Mathematics
contestada

Penelope was buying yogurt. She paid $12 for a pack of 4 yogurts. How much did each container cost?
Hint: solve for rates

Respuesta :

robbienagy22
robbienagy22 robbienagy22
  • 17-05-2021

Answer:

its 3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

let P={6,7,8,9,10}, Q={7,8,9}, and R={3,4} Find P∪Q A. {3,4} B. {7,8,9} C. {6,7,8,9,10} D. Ø empty set
Which advantages did the British have over the colonists during the American war for independence? A. They were battling on their home turf and had access to fu
Which body system is responsible for our movement, energy, and for moving food from one organ to another? A) digestive B) muscular C) nervous D) skeletal
WORTH 15 POINTS Where it says "Select" the options are <, >, greater than or equal to, less than or equal to.
A submarine is at 400 feet below sea level. If it ascends 150 feet and then descends 320 feet, how far is it above or below sea level?
How many more people chose cotton candy than snow cones? Cotton candy 3 Snow cones 2
If we transform y=x^2 by 5 units to the left and 8 units ups, what is the vertex of the resulting parabola?
Low-twitch muscle fibers have a high resistance to fatigue.
PLEASE HELP ASAP!!! 60 POINTS FOR ONE DIGITAL TECHNOLOGY MULTIPLE CHOICE QUESTION!!! Jessica is done with her interview at an IT company. What should she do no
Describe how convection currents work in the mantle