met663189 met663189
  • 17-05-2021
  • Mathematics
contestada

what's better $24.00 in 3hrs or $36.00 in 4hrs

Respuesta :

shushen shushen
  • 17-05-2021

Answer:

$36.00 in 4 hours

Step-by-step explanation:

Kind of obvious multiply $24 by 3 hours which gives $72 per 3 hours.

Multiply $36 and 4 hours which will give $144 per 4 hours.

Answer Link

Otras preguntas

In which of the following states can water Not exist? A. liquid B. gas C. solid D. none of the above
What was the effects of the Grass Fight
how do i solve 89 times 69
What was Hitler's "Final Solution"
Which of the following statements is true? a) All motion is relative to a frame of reference. b) Our frame pf reference must always remain stationary. c) Motion
Which personal pronoun agrees with the antecedent in this sentence? Nobody who went on this camping trip will ever feel the same about sleeping in __________ ow
Which war began the Modern Era? World War I the American Civil War World War II the Chinese Civil War
THE RATIO OF BOOTS TO SANDALS IS 8:3. IF THERE ARE 245 MORE BOOTS THAN SANDALS HOW MANY BOOTS ARE THERE?
1 In Eastenders, The Queen Victoria pub is at the corner of Albert Square and which street? 2 Which musician was born Philippe Pagés in Paris in 1953? 3 Which f
Which process did the Founding Fathers implement to allow changes to be made to the U.S. Constitution? A. referendum B. primary C. amendment D. election