jasminlol24
jasminlol24 jasminlol24
  • 18-05-2021
  • Mathematics
contestada

Rhonda buys a package of cheese; its label says the package weighs 1.88 lbs. The price on
the label reads $4.39/pound. How much will Rhonda pay for this package of cheese?
$5.88
$6.19
$7.43
$8.25

Respuesta :

250799 250799
  • 18-05-2021

Answer:

i thing is 6.19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What were the advantages of settling in a river valley?
Reason for founding of Hartford
Find (g*h)(x) f (x)=x , g (x)=2x, h(x)=x^2
Which piece of legislation made it illegal for employers to discriminate against qualified applicants who have disabilities?
what event first brought dr. king national attention?
A basket contains 16 pieces of fruit .1/4 are bananas, 1/2 are apples and the rest are oranges. How many oranges are there?
Hi I'm new I need to find the math section, where do I go?
What does Diderot mean by the phrase "shake a hypothesis"?
When Wesley began first grade, he was 44 3/8 inches tall. At the end of the year, he was 45 1/4 inches tall. How much had Wesley Grown.
the main author of the declaration of independence was