s28503647
s28503647 s28503647
  • 19-05-2021
  • Mathematics
contestada

can you guys help me with some qustions?

there will be more, sorry

can you guys help me with some qustions there will be more sorry class=

Respuesta :

itskiyyyaa itskiyyyaa
  • 19-05-2021
16-ounce package
2.88/9=$0.32 per ounce
4.8/16=$0.30 per ounce
7.44/24=$0.31 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

3x+4y-4z= 11 2x+3y-2z= 8 7x+2y-5z= 11 Me ajudem rapidooo pfvv
What impact did Egyptian religious beliefs have on the lives of Egyptians?
What measures did Shi Huangdi take to crush political opposition at home?
The southern edge of the Sahara is expanding in a process called (1) annexation (3) desertification (2) conservation (4) desalination
The relationship between the man and his dog is most like that of __________.
Who was a famous anthropologist who believed that to truly learn about another' s culture and their customs you needed to live among the people?
Which policy is most directly associated with the terms spheres of influence, extraterritoriality, and protectorate? (1) collectivization (3) isolationism
During the Cold War, nations that adopted a policy of nonalignment believed they should (1) be exempt from United Nations decisions (2) restrict trade with
Which of the following was a code name associated with the Allied invasion of Italy? Battle of the Bulge Operation Mincemeat Battle of the Mediterranean Operati
Which explains a difference between the constitutional monarchy established in England and the absolute monarchy established in Spain? (5 points) The people wer