abriltorez abriltorez
  • 19-05-2021
  • Mathematics
contestada

How much will it cost to run for 8 hours at a cost of $0.13 per
kilowatt-
hour?

Respuesta :

kelseydr0390 kelseydr0390
  • 19-05-2021
Answer: $1.04

8 times .13 = 1.04
Answer Link

Otras preguntas

What famous Greek hero fought monsters and killed the nine-headed hydra
Write the expanded form of 9,003,840,165
In an experiment, onion plants of different ages were exposed to various amounts of caffeine to determine the effect of caffeine on cell growth. Temperature, am
Solve the equation: b+1/3 = 2
Order least to greatest 0.23, 19%, 1/5 please help
New York City became the nation’s greatest commercial center because
What is A+B=10 solve for B?!
what is 20% of 41,844,000?
Please thoroughly explain the property of multiplicative inverses.
7v=2v-20 what is the answer