jacob2730 jacob2730
  • 19-05-2021
  • Mathematics
contestada

A watermelon that weighed 12 pounds cost $5.76. What was the cost per ounce of the watermelon?

Respuesta :

kathleenmilanes4
kathleenmilanes4 kathleenmilanes4
  • 19-05-2021

Answer:

69.12

Step-by-step explanation:

12x5.76

Answer Link
mazzinojosefina mazzinojosefina
  • 19-05-2021

Answer

69

Step-by-step explanation:

12×5.75=69

Answer Link

Otras preguntas

Why is legal equality important to the free enterprise system?
Can someone please answer. There is a picture. It is only one question. Thank you so much!
Would it be difficult for another country to attack Greece
Chemical substances that have a calming effect are
Can someone please answer. There is a picture. There is only one problem. Thank you so much!!!
Most of australia has what type of climate?
Jamie bought 15 apples. he ate 3 apples. what percentage of the apples did jamie eat?
A plaine's altitude changes by -1,000 feet. Is the plane going up or down?
Italy still faced what problem, even after italy was united?
Upturned Face by Stephen Crane (excerpt) Read the excerpt about two men trying to bury a dead soldier right in the middle of a battle. "Yes," said Lean. The tw