hfghgfhgf9513 hfghgfhgf9513
  • 19-05-2021
  • Business
contestada

Apples are selling for .15 cents per apple. The amount you buy is 823 apples, and you decide to sell those apples for .75 cents per apple. What is the total revenue for selling these apples?

Respuesta :

ewomazinoade ewomazinoade
  • 21-05-2021

Answer:

123.45 cents

Explanation:

Revenue = price per unit x quantity sold

0.15 x 823 = 123.45

Answer Link

Otras preguntas

In the 1600s, Virginia attracted many colonists because of...
Name the values of the given digits so the 4s in 244
the rule for converting gallons into quarts
The perimeter of parallelogram is 72 meters. The width of the parallelogram is 4 meters less than its length . Find the Length and the Width of the parallelogra
how are the suns rays like mathematical rays
How do I express 24.357 in words
Which describes the revisionist or conflict perspective in historiography?
Which of the following sentences has problems with misplaced or dangling modifiers? Check all that apply. A. After reading the whole book, the plot seemed a li
Mike ran 5.5 kilometers, swam 300 meters, and then biked 23 hectometers. How many Kilometers did he travel in total
Primary productivity is not limited by _______.