blm1986at blm1986at
  • 20-05-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better deal ?

Oreos
$2.98 for 15 oz

Or
Chip Ahoy
$2.50 for 14 oz

Respuesta :

jayrobinson258
jayrobinson258 jayrobinson258
  • 20-05-2021
Chips ahoy for 14oz is better
Answer Link
stacyy15
stacyy15 stacyy15
  • 20-05-2021
I think it depends on how much you want to buy, but probably Oreos.
Answer Link

Otras preguntas

All of the following European countries sent explorers to the New World EXCEPT: a. Great Britain b. France c. Greece d. Spain
Write 57% as a ratio. Which part of the ratio represents the part and which part represents the whole? Explain.
Why does increasing soil salinity have adverse effects on plant cells?
what makes two quantities proportional?
Which state of matter is the most compressible?
communism is a political theory that calls for all of the following except
A theory should be able to explain the relevant data and lead to correct predictions. a. True b. False
what equals 70 in multiplication
prefixes for impartial
the best time to exercise is