Seudónimo Seudónimo
  • 20-05-2021
  • Mathematics
contestada

Marking brainliest

Pls help

Marking brainliest Pls help class=

Respuesta :

mspackvlacs
mspackvlacs mspackvlacs
  • 20-05-2021
If you’re just looking at money made and not costs to produce you’d be using the number of cupcakes sold and the price they’re being sold at...

So if cupcakes sell for 2.00 the equation would just be 2x

2 for price of cupcakes and x for number of cupcakes sold
Answer Link

Otras preguntas

Supreme Court justices are __________, just like all federal judges.
Which best describes how Tinker v. Des Moines expanded protected speech under the First Amendment? The decision affirmed the protection of unpopular opinions
How many liters are in 4.6 moles of N2 at STP?
can A. be very explosive. B. increase the chances of a volcanic eruption. C. release toxic elements into the groundwater or surface water. D. d
Please select the correct definition for the given word. Helmut Kohl
An airplane over the Pacific Ocean sights an atoll at an 7° angle of depression. If the plane is 663 m above the water, how many kilometers is it from a point 6
Joe wants to show the organs in the upper part of the human body in a drawing, and he wants to divide the body into superior and inferior regions. Which plane w
What is the goal of expansionary fiscal policy?
_________uses geothermal power and pledged to be fossil fuel-free by the year 2050. The Japan Russia Iceland
What two processes fuel the carbon cycle?