matthewpoulos matthewpoulos
  • 16-07-2021
  • Mathematics
contestada

The following table shows the cost for 4 fruits. For example, apples cost $6 for 5 pounds.

The following table shows the cost for 4 fruits For example apples cost 6 for 5 pounds class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 16-07-2021

Answer:

apples

Step-by-step explanation:

Take the dollar amount and divide by the number of pounds

apples

$6/5 lbs = 1.20 per pound

Answer Link

Otras preguntas

which property does each equation demonstrate?
Pls help me, all of this I’m sending is due by 11:59pm. And my time right now is 9:16pm. So plsss
what role did geography played in shaping the eventual outcome of world war 2?
en que consiste el Decreto N°257 en comercio exterior?
Jacob took a total of 12 quizzes over the course of 3 weeks. ​ ​How many weeks of school will Jacob have to attend this quarter before he will have taken a to
The ratio of boys to girls in Ms. Cunningham’s class is 2 to 3. There are 18 girls in the class. What is the total number of students in Ms. Cunningham’s class
Which line segment is drawn in the figure? w DYZ WY XZ I wz
Find the lateral surface area of the pyramid. Kindlyyy solve thisss
Rewrite the equation so that it does not have fractions. Do not use decimals in your answer. 8+2/3x=5/6
log x + Log(x+5) = log 6