jesusbriseno7977
jesusbriseno7977 jesusbriseno7977
  • 18-08-2021
  • Mathematics
contestada

A scoop of your favorite flavor of jelly bean costs $2.75. The candy bar your friend likes costs $1.25. Which expression represents the total money you spend? Group of answer choices

Respuesta :

spizowskihanna51904 spizowskihanna51904
  • 18-08-2021
$2.75+$1.25=x
X=$3.00
Answer Link

Otras preguntas

Choose the best Spanish equivalent to the phrase. There were three apples on the table. Habían tres manzanas sobre la mesa. Había tres manzanas sobre la mesa. H
what kind of waves vibrate our eardrums so we can hear?
What is another term for a political cartoon?
please help me with this last question:)
What is the solution to ?.
Which sentence below is an example of "Narrative Writing"? A. Directions to the Drone Convention: Take freeway Exit 23 and go north on Calipso Drive to 1451. B.
On a farm, there are 75 pigs, 18 horses, 130 cows, and 25 chickens. Find the ratio of the number of cows to the total number of animals. A) 25 : 248 B) 65: 124
Solve 2x = 12 for x.
Problem Read the sentence from the passage. "For example, if you care about the cause of abandoned animals, you can help out at the shelter." What is the impact
How did ‘Bloody Sunday’ turn a demonstration by the people into a full scale revolution?