Mrvodka Mrvodka
  • 19-08-2021
  • Mathematics
contestada

Que costaría más comprar una vaca o comprar hamburguesas de 1€ hasta igualar a una vaca.

Respuesta :

juanaroa333
juanaroa333 juanaroa333
  • 19-08-2021

Answer:

haha pues cuesta mas las hamburgesas porque toca ir al doctor despues

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the total number of species in an area is termed a.species richness b.species abundance c.species evenness d.genetic diversity ? I know it isnt answer B,can som
What is a record of income and expenditures for a particular period? A. Personal balance sheet B. Cash flow statement C. Net worth D. None of the above
What organisms have flagella?
For his long distance phone service, Eric pays a $7 monthly fee plus 7 cente per minute. Last month, Eric's long distance bill was $19.04. For how many minutes
Which is a nonrenewable resource? Soil, fish, wood, or coal?
In which Arab nation did the United States become militarily involved with a revolution? a.Libya b.Tunisia c.Egypt
A water tank can be filled in 10 hours by an inlet pipe and empited in 14 hours by an outlet pipe.How long will it take to fill the tank if both pipes are left
12 × 6 = 72 In this problem, you're multiplying 12 by 6. What is 12 called in this math problem?
Subtract: x^2+4xy −3y^2 from 2x^2−5xy+y^2
Why do we have currency?