fherrer21 fherrer21
  • 20-08-2021
  • Mathematics
contestada

Henry bought 12 pounds of flour for $7. How many pounds of flour did he get per dollar?

Respuesta :

coffeefoxi
coffeefoxi coffeefoxi
  • 20-08-2021
Take $7 and divide it by 12.

7/12 = 0.58
Answer Link

Otras preguntas

I need answered ASAP, please don’t answer with links :/ Unit Test Part 2 Early American Writings Answer the question using complete sentences. Total score: ____
Unscramble the following words and use the first letter of each answer to get the code!
problem solving techniques that can be used to solve a business problem​
Gasoline is 3.129 when you stop to fill up your tank this week. You purchase 15 gallons of fuel. How much will you have to pay for the fuel?
Samuel reads 19 pages per hour. In all, how many hours of reading how many hours of reading will Samue l have to do this week in order to have read a total of 3
final grades are often computed using weighted averages. Some college professors Us complicated weighted averages. Your college professor tells you he will give
is the sentence a Value/Thematic Statement or Explanation Which one is the answe "Since Sean was short for his age, Mike and Malik just assumed that Sean could
what are the properties of alkali earth metals​
How many yards are in 1 mile 300 feet? O 5,580 yards O2, 660 yards O 1, 860 yards 2,060 yards​
Sorry for the spamming, but this question is URGENT here, Which of the following is property of metals? A. brittle B. good conductivity." C. poor conductivity (