layanzoubeidi50 layanzoubeidi50
  • 20-08-2021
  • Mathematics
contestada

an 8 yard of roll of strung costs 3.12 what is the unit price

Respuesta :

aayu0302
aayu0302 aayu0302
  • 20-08-2021

Answer:

2.56

Step-by-step explanation:

unit price = 8/3.12

                = 2.56

Answer Link

Otras preguntas

If a firm invests in continuous innovation and willingly cannibalizes its existing products with more advanced products, the firm can:
What author wrote that there was no longer any meaning in the words "sacred, glorious, and sacrifice."?
For the civilizations listed below, explain how their rulers claimed divine connections to justify their power
how old is the statue of liberty
What does grendel's relationship with nature -- the ram, the sky, grass, the doe, the baby bird, owls, and wolves -- reveal about his own personality?
A helicopter is 19 meters above the top of a canyon wall Is it goes up five meters what is the new position of the helicopter related to the top of the canyon w
At which layer of the tcp/ip model are virus scanners and secure coding used as control measures? a. application b. host-to-host c. network d. physical
The complete title of the paper/manuscript appears _________________ and ___________________
128 is 74% of what number
What type of injury would most likely result from a sudden blow to the body?