jacobmelendres
jacobmelendres jacobmelendres
  • 16-12-2016
  • Mathematics
contestada

29 kg of onions cost $145.how much would 12 kg cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 16-12-2016
I am pretty sure the answer is 60 because 145 divided by 29 is 5 you multiply by 12 you get 60
Answer Link

Otras preguntas

Which statement is true of a mechanical wave?
7.9.2 solving the skid distance problem if she had stayed on the road the driver would have needed ___ ft to come to a complete stop after she saw the cow
Punctuate correctly the following sentence: Mrs Adebayo was placed with the beautiful,new pale-yellow cotton blouse that her husband gave her. pls help first an
A car travels 308 miles in the same time that a motorcycle travels 268 miles. If the​ car's speed is 10 miles per hour more than the​ motorcycle's, find the spe
X+2>7 write the solution set in interval notation
5. The following is the demand and supply for pizza by the slice sold in the school cafeteria. Fill in the last column. What price will students actually pay? (
y = 2/3 x + 1 y = 4/3x - 1
A sample of carbon dioxide occupies a 5.13 dm3 container at STP. What is the volume of the gas at a pressure of 286.5 kPa and a temperature of 12.9°C?
Hi friends can someone please answer and explain?
state two things are necessary for a rainbow to form​