Seudónimo Seudónimo
  • 16-12-2016
  • Mathematics
contestada

Jose bought 1.5 pounds of apples for $3.60. How much would 3/4 of a pound of apples cost?

Respuesta :

XxGENIUSxX
XxGENIUSxX XxGENIUSxX
  • 16-12-2016
 3.6/3=1.2*2=2.4 which is what 1 lb is equal to than you multiple by 34=81.6 

Answer Link
Аноним Аноним
  • 16-12-2016
3/4 * 3.60 = 2.7
2.7 / 1.5 = 1.8

answer: 3/4 of a pound of apples cost $1.80
Answer Link

Otras preguntas

K is between J and M. L is between K and M. M is between K and N. If JN = 14, KM = 4, and JK = KL = LM, what is NL
8 properties of soil
what is the estimate of 33.6*82.1
Find the value of the power 8^-5
En méxico, también se utiliza la palabra ____ para decir novia. Enamorada chiquilla chava actualmente, es popular para los latinos en los ee.Uu. Participar en c
solve for X? how do you solve a pyramid if the top #60 bottom left is x+20 and right bottom corner is 3x
What’s the distance between (-4,-3) and (2,5)
The speaker in a piece of fiction is called the _____. A. main character B. narrator C. point of view D. author
Most americans born before 1970 have a permanent scar on their shoulders from the smallpox vaccine. Why don't younger americans have one?
Why did the allies invade Europe from Mediterranean in 1943?