laurensilva88 laurensilva88
  • 16-09-2021
  • Mathematics
contestada

If the price of 3 apples is $1.95, what is the price of 14 apples?
O $6.50
O $7.80
O $9.10
O $9.75

Respuesta :

ViaNguyet
ViaNguyet ViaNguyet
  • 16-09-2021

Answer:

$9.10

Step-by-step explanation:

Answer Link
issavibeee
issavibeee issavibeee
  • 06-12-2021

Answer:

9.10

Step-by-step explanation:

1.95/3=0.65

0.65x14=9.10

Answer Link

Otras preguntas

What is the relative location of dallas texas
(x+8)-14=-15 what is the solution to the equation
Ann, Mara, Jenny , Tina, and Sue are sisters. Two of the five sisters must help their fatherat his business each Saturday.How many combinations of two sisters a
A group of 5 friends is sharing 2 pounds of trail mix. Write a division problem and a fraction to represent this situation.
What is 141.15 as a rational number
A car starts from rest and accelerates uniformly over a time of 5.21 seconds for a distance of 110.m. Determine the acceleration of the car.
a compound mystery.    why is a can of peas an carrots a mixture? what other mixtures can u list
Why was the Irrigation system so important???????please help if u know
What is 1487.9286 rounded to the nearest penny
Who were the Republicans? What caused their formation? Which groups composed this party, and what was the party's platform?