naveennannaka
naveennannaka naveennannaka
  • 17-09-2021
  • Advanced Placement (AP)
contestada

Anna bought a box of blueberries for £7. She used 700 grams for a cheesecake and she has 450 grams left. How much did the blueberries cost per 100 grams?

Respuesta :

schoolacc661 schoolacc661
  • 17-09-2021

Answer:

12 dollars per gram

1200/100 = 12 12x100=1200

Answer Link

Otras preguntas

Protein and fiber contribute to satiety (the feeling of fullness). How does the protein content of the homemade fruit smoothie compare to the protein content of
Who won the triple threat match on monday night raw.
¿Qué oración expresa correctamente el imperfecto de subjuntivo en una oración impersonal? A) Habría sido necesario que el médico hubiera visto al paciente inmed
I’m confused please help me with this photo
What is the approximate percentage of the earth that is illuminated by the sun at any given time?.
Choose the best word to complete this sentence. "With ____________ should I speak to sign up for the swim team?" A. which B. who C. whom D. None of the above
The approximate diameters of Saturn and Neptune are listed below: Saturn: 1.21 x 105 kilometers Neptune: 4.95 x 104 kilometers What's the difference between the
40 POINTS!!! PLZ HELP Do you think stereotyping is actually harmful, or should people just be less sensitive" (the sticks and stones argument)? Provide at lea
In the human communication process, the ________ formulates an idea, encodes it as a message, and sends it to another party.
Which action is one role of rna polymerase during transcription?.