austincowart9661 austincowart9661
  • 17-09-2021
  • Mathematics
contestada

jane bought 24 light bulbs. the light bulbs come in pack of 4 how many packs of light bulbs did jane buy

Respuesta :

briannalebeaux briannalebeaux
  • 17-09-2021

Answer:

24 divided by 4 is 6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Brianna is writing an article on malpractice in school. Help her complete the sentences. Bullying Is any unwanted, repeated, and aggressive behavior that hurts,
How have some theatre productions changed as they are reinterpreted by performers in different times and places?
BRAINLIEST if you awnser correctly! What does Thomas Jefferson intentionally repeat throughout the Indictmentto create a specific effect?A. He hasB. King George
HELP ‼️‼️ill give you brainliest
Which of the following is an example if a long- term goal: A. Go running today B. Finish this week’s homework on time C. become a medical doctor D. eat 5 fr
Rate Law & Reaction Kinetics Chemistry 11 Chapter 17 1. For the reaction 3 ClO - (aq) → ClO - 3(aq) + 2 Cl - (aq) doubling the concentration of ClO - quadru
There is a bell at the top of a tower that is 45m high. The bell weighs 190 kg. How much potential energy does the bell have?
why does the current constitution of Texas divided power and executive branch
Which is an advantage of using an analog camera? A. produces sharper images that are superior in quality B. allows unlimited images C. lets the photographer
Assume that the economy is in​ long-run equilibrium. ​Now, assume that there is an unexpected increase in the price of oil. As a result of higher oil​ prices, t