lameash66 lameash66
  • 19-09-2021
  • Mathematics
contestada

Who can help me on this? HELP NEEDED

Who can help me on this HELP NEEDED class=

Respuesta :

angeraha
angeraha angeraha
  • 19-09-2021

ANSWER: 184 minutes

EXPLANATION:

1. We first subtract the $3 fee from the total cost (because it doesn't count towards the cost per minute).

[tex]23.24 - 3 = 20.24[/tex]

2. We then divide $20.24 by $0.11 to get the minutes.

[tex]\frac{20.24}{0.11} = 184[/tex]

Therefore, Bob was riding on the scooter for 184 minutes.

Answer Link
7ky2c28544
7ky2c28544 7ky2c28544
  • 19-04-2022

Answer:

184

Step-by-step explanation:

why cause i did this before and i got it correct sorry if im late o(TヘTo)

Answer Link

Otras preguntas

A bunch of seven bananas weighs 3.5 pounds. The cost of the bunch is $3.08. What is the unit price per pound of the bananas
The highlighted structure is called _______ and it is part of the limbic system.
(3.6)^x=45 solve the exponential equation?
The reformers of the Anglican Church came to be called
What does Paul F. Covington request at the end of his cover letter to H. T. Lloyd and Sons? A. More information about the position B. A response within 24
Prior knowledge is an important influence on
7 x - 2/5 + 4/5 x= 9/10
Solve the system of equations -5x-3y=2−5x−3y=2 and -4x+2y=-38−4x+2y=−38 by combining the equations.
How do I write y-3=2/3(x-2) in standard form
a store selling a couch for $623 on a 24 month payment plan if your down payment of 152 is given and no interest is charged how much will a customer have to pay