safisukaina415
safisukaina415 safisukaina415
  • 20-09-2021
  • Mathematics
contestada

calculate the price per gram (rounded Off to the nearest cent)if 100g peanut butter costs R10.00(I need unswer with calculation)​

Respuesta :

Hamed313
Hamed313 Hamed313
  • 20-09-2021

Answer:

[tex]price \: per \: gram = 10 \div 100 = 0.1 \\ 0.1 \times 100 = 10 \: cent[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Year 9 mid- term assignment1Les passe-tempsQu'est ce que vous faite à la maison le soirEn général, aimez-vous les activités sportives ? pourquoi/pourquoipas ?Es
4) How many moles of O2 are produced with 42.0 moles of H2O?
PLS HELP THE GRADE BOOK IS CLOSING SOON IF IM WRONG PLS CORRECT ME
Suppose the production of long-distance airline flights is described by a fixed proportion production process in which three crew members (i.e., labor) are requ
*please help and solve! Explain how you got the answer*
Which of the following is a power of the president to check the Supreme Court?
How many molecules are in 4.44 mol of CF4? 4.44 mol CF4 =
What is deep learning? What can deep learning do that traditional machine-learning methods cannot?
Which graph shows the solution to the inequality (x+3/22?
What problem did Americans face at home as the War of 1812 developed on the seas? a shortage of American goods strained relations with American Indians challeng