Seudónimo Seudónimo
  • 19-12-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit rate. $1.12 for 8.2 oz

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 19-12-2016
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link
agenttex5460
agenttex5460 agenttex5460
  • 19-12-2016
7.32142857 I think because if you divide 8.2 by 1.12 it should give u the unit it rate and if that's not right then it's vice versa.
Answer Link

Otras preguntas

Mark each statement that correctly identifies a current theory on why the Indus Valley civilization declined. A. The surrounding land was severely defore
Which words in the sentence make up the adjective phrase? Which word does it modify? Do you know how many yards of the fabric we will need? A. will need; mod
Which sentence has a transitive verb? A. The entire crew of the ship survived without injury. B. Our tour guide spoke clearly and amusingly. C. In ancient t
how many cups is in 48 fluid ounces?
which of the following is a factor that determines the composition of magma
Which electron configuration represents the electrons in an atom of Ga in an excited state?
Assume that the mean hourly cost to operate a commercial airplane follows the normal distribution with a mean of $2,175 per hour and a standard deviation of $2
what is x when inverse sin (sinx)=1/6
write five ten thousandths as a decimal
Look at the relationship between a and b. a 10 12 14 16 b 38 36 34 32 Which equation below describes the relationship between a and b? A. b = 48 - a B.