roarx roarx
  • 18-10-2021
  • Mathematics
contestada

Help me pls will mark brainliest

Help me pls will mark brainliest class=

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 18-10-2021

Multiply cost per day. Y number of days and then add the $9 fuel charge.

2: 35x2 = 70 + 9 = $79

3: 35x 3 = 105 + 9 = $114

4: 35 x 4 = 140 + 9 = $149

Answer Link

Otras preguntas

Why wasn't New England's land well-suited for farming
At Video Shack, movie rentals cost $3.99 each. the cost of renting three movies and one video game is $0.11 less than the cost of renting five video games. how
Why wasn't New England's land well-suited for farming
a croquet ball weighs 460 grams. together a golf ball and a croquet ball weigh the same as 11 golf balls.how much does 1 golf ball weigh?
compare and contrast an electric generator and a battery??
after 1081 ,what was the byzantine being weakened by?
8 - 3 ( p - 4 ) = 2p
Why wasn't New England's land well-suited for farming
Why wasn't New England's land well-suited for farming
what is 27/2 divided by 9/4