sebastiansegura sebastiansegura
  • 19-10-2021
  • Mathematics
contestada

If 8 oranges cost $2, what is the price of 1 orange?

Respuesta :

rcd2tw46y6
rcd2tw46y6 rcd2tw46y6
  • 19-10-2021

Answer:

.25 cents per orange

Step-by-step explanation:

2.00/8=.25

Answer Link

Otras preguntas

What number is 40% of 760?\ answer asap
The probability that a region prone to hurricanes will be hit by a hurricane in any single year is one tenth . what is the probability of a hurricane at least o
Find the volume and surface area of each of the following.(nearest hundredth)
Ignore the problem above #3
What was an important influence of railroads on modern business practices?
The kinetic molecular theory predicts that the pressure rises as the temperature of a gas increases because: a. the average kinetic energy of the gas molecules
Are any of the measures of dispersion among the​ range, the​ variance, and the standard​ deviation, resistant? explain. choose the correct answer below. a. ​yes
What is the equation of the following line? A. Y=-2/3x B. Y=3/2x C. Y=-3/2x D. Y=2/3x E. Y=3x F. Y=2x
Based on the graph, what are the approximate solutions to the equation −3x + 8 = (0.25)x?
What kind of solid tends to have the lowest melting points apex?