itspurevanillacookie
itspurevanillacookie itspurevanillacookie
  • 20-10-2021
  • Mathematics
contestada

On a farm, the farmer decides to give pizza to her 18 ducks as a special treat. She orders
3 pizzas, and the total price is $26.28. What is the unit price of each pizza? (4 points)

Respuesta :

381162
381162 381162
  • 20-10-2021

Answer:

$78.84

Step-by-step explanation:

$26.28 multiplied by 3 is $78.84

Answer Link

Otras preguntas

Fill in the blank... A slave revolt in ________ led to the first African run republic in the Western Hemisphere. A.) Haiti B.) Peru C.) Cuba D.)Bolivia
Charlie has 5 times as many stamps as Ryan. They have 1,608 stamps in all. How many more stamps does CHarlie have than Ryan?
I am needing to know the answer to 3/7 of what number is 9?
What were some of the challenges the newcomers faced as they started their new life's?
how did mercantilism affect the economies of great britain and the american colonies?
what contrasts of sound did composers stress
How do I subtract 7/8 - 1/2?
This document guaranteed that not even the king or queen was above the law
How can I solve 4x+6y+5y+6y
How do I factor this expression -18r-6s