kdavenport919
kdavenport919 kdavenport919
  • 17-11-2021
  • Mathematics
contestada

Michelle bought 4 packs of
soda for $10. How much did
each pack cost?

Respuesta :

dmytrobez
dmytrobez dmytrobez
  • 17-11-2021

Answer: 2.50$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

write a piecewise function defined by three equations that has a domain of all real numbers and a range of "-3
When compiling a pro forma statement, which policy most directly affects the projection of the retained earnings account balance?.
suppose that fanf g are continuous functions, 12_(^28 f(x)dx=19, and 12 (^28 g(x)dx =35. Find 12_ f^28 [kg(x)-2f(x)] dx, where the coefficient k=7 those are int
Drag each circle to the correct location on the image. Each circle can be used more than once, but not all circles will be used. Geologists have observed that a
look at the picture​
Please help ASAP!! I need to turn this is right now!!!! Paolo used the Quantitative Reasoning Process to build a budget while he is going to college. He worked
Since the synthesizer is an electronic instrument, oscillation is not a factor in sound generation.
Ethanol, a biofuel derived from corn, is used in the production of both gasoline and pharmaceutical-grade hand sanitizer. During the pandemic, as the demand for
After some preliminary research in 2000, unilever’s dove soap brand initiated its campaign for real beauty campaign. This tactic relates to women’s.
This piece Intro was painted by (The last supper) (leonardo da vinci) (the sistine chapel) (michelangelo