Whatup45 Whatup45
  • 17-11-2021
  • Mathematics
contestada

Essential oils
Cost per ounce
Rosehip
$2.50
Lavender
$3.00
Orange peel $3.50
Carl buys ounce of rosehip ounce of lavender, and

Respuesta :

eveekeller
eveekeller eveekeller
  • 17-11-2021
i’m not sure if u forgot anything after the “and” but for what u did put the answer is $5.50
Answer Link

Otras preguntas

Life in a Spanish settlement was centered on the military fort. true false
Which words in the sentence are the infinitive? To fly has been his dream since he was little. A. since he was little B. his dream C. To fly D. has been
In natural selection, what is the selective agent?
What can baby lizards do that baby snakes can't
Name three motives behind the European race for colonies?
Sup!!! How does a glacier help create new soil? Is it A. by carrying living plant material to the ocean B. by scraping small particles off large rocks C. by mel
What is the only country in Central America that has English as its main language?
the more mass an object has the more or less potential energy it has?
Please help!! John can load his truck with peaches in 6 hours. His friend, Peter, takes twice as long to load John's truck with peaches. How long will it take t
16 is 40% of what number?