Ffujioo
Ffujioo Ffujioo
  • 18-11-2021
  • Mathematics
contestada

Help me to answer this​

Help me to answer this class=

Respuesta :

yabsira97 yabsira97
  • 18-11-2021

Step-by-step explanation:

  1. To get cost per serving divide total cost of ingredients by NO. of servings.
  2. to find mark up price multiply cost per servings by mark up rate over 100.
  3. to get selling price subtract cost per serving from total cost of ingredients.
Answer Link

Otras preguntas

find the eccentricity of 4/ (-2 - 6sin(theta)) a) 2 b) -2 c) 3 d) -3
why do some cells, like gametes, divide differently than other cells in the human body? What is the purpose?​
why is it important to have a healthy body image?
how to solve ...Please and thank you ​-5y^2=105
Can someone please solve this problem and show the work?
What is X? −2 1/2 - x=(−5 3/4)
What is the answer please helpppp i have a quizzz after a whileeeee
Give a reason, using the present perfect simple or continuous. You look 1... confused. Example: I have been trying to do my maths homework. You look 2 ... tired
If our company ships 450 packages per day how many packages do we ship in 4 days
Distinct cries that signals specific states or needs occur at what age?? A. These cries are present at birth B. By four weeks of age C. By four months of age D.