zailyusroberson zailyusroberson
  • 19-11-2021
  • Mathematics
contestada

Minh spent $3.50 on 25 stickers.

How much did each sticker cost?

Enter your answer in the box.

Respuesta :

charmaliss
charmaliss charmaliss
  • 19-11-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

350÷25=14 $14 per each sticker

Answer Link
elennaylexi elennaylexi
  • 07-12-2021

Answer:

its 14$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

___________________ involves dividing a city into a number of districts, which are typically residential, commercial, or industrial.
How were the 1920s marked by value conflicts?
Who is usually harmed the most by monopolies and trusts? A. Consumers B. Shareholders C. Owners
The river that both the Oregon Trail and the Mormon Trail followed on the Great Plains was the __________River. Snake Missouri Columbia North Platte
The daily production goal for the assembly team is 1000 units. they achieved 87% of their goal today. how many units did the assembly team build?
In the hierarchy of living things, animals from flat worms (Platyhelminthes) to humans have two or more ___________ interacting to perform a task accomplished b
I have two questions. How do I find out if 1 and 6/6 and 1/6 and 6/6 are equal or not equal?
The area of a triangle is 150 sugared inches. If the height is 20 inches, find the length of the base.
Can't remember how to solve a certain equation. Number 10!
Which of the following statements best describes what life was like in the Mesolithic Era?