muffinmanyzy muffinmanyzy
  • 16-12-2021
  • Mathematics
contestada

Reginas cat eats 2.5 cans of food each day. The food cost $0.79 per can. How much money does Regina spend on cat food in 4 days?

Respuesta :

ij775d5hxy
ij775d5hxy ij775d5hxy
  • 16-12-2021
Answer: $7.92

Explanation:
Answer Link

Otras preguntas

What do you think the author of What puerto ricans can do 180 times an hour, french 110 times an hour and the British not at all meant by being touchy in the fi
the british had taken control of the country by the end of 1859 but they could not carry on ruling the land with the same policies anymore the changes that happ
The frequency of people compared to the number of visits they make to a theme park is shown in the histogram. A histogram titled Theme Park Visits. The x-axis
Please describe the below topics ( write what problem it is solving, provide example and advantages compare with the predecessor one when applicable)The Greedy
An electron with kinetic energy 1.92 keV circles in a plane perpendicular to a uniform magnetic field. The orbit radius is 20.0 cm. Find tHe MaGnEtIc FIeLd
A batallion platoon calvary brigade is a horse-mounted fighting unit.
Explain why backing up your servers is important.
who is semsee45 on brainly? and is it some group of people?
Explain why the Korean War was considered a Cold War “hot spot?”
Un mapa conceptual sobre el desplazamiento en colombia sus causas y consecuencias