latashagirl12
latashagirl12
18-12-2021
Mathematics
contestada
Plz help rn got to get this done rn
Respuesta :
Mnyagnel
Mnyagnel
18-12-2021
Answer:
A) 32
Step-by-step explanation:
Hope this helps! Pls give brainliest!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 41+ )
Otras preguntas
what is conformity in this community in The Giver
Byrd Company produces one product, a putter called GO-Putter. Byrd uses a standard cost system and determines that it should take one hour of direct labor to pr
Savannah and her girlfriend vanessa have been drinking at her apartment most of the afternoon. they are arguing when savannah goes into her bedroom and gets her
In addition to observing living organisms, drawin studied the preserved remains of ancient organisms called
The sample means for three samples of 20 are shown in the table Compute the variation of each predicted population mean from the sample means in the table. Samp
jdjdjdjsirjfisurjkd
A 2-gallon jug of juice costs $20.16. What is the price per cup?
Energy from solar radiation may be ________ or taken in by a surface or an object.
Object A is attached to ideal spring A and is moving in simple harmonic motion. Object B is attached to ideal string B and is moving in simple harmonic motion.
Part to Whole RatiosA school is taking a group of students on a field trip to the aquarium. Includingchaperones, 132 people will be going on the field trip.The