somosleyenda1722 somosleyenda1722
  • 18-01-2022
  • Mathematics
contestada

Peter bought a 8 lemons for six dollars each lemon was the same price what was the cost for one lemon?

Respuesta :

lijahdye0351
lijahdye0351 lijahdye0351
  • 18-01-2022

Answer:

the answer is 1.33

Step-by-step explanation:

8÷6= 1.33

so, each lemon individually costs 1.33

Answer Link

Otras preguntas

I need help with this. What does the sky look like in Tx.How do u know? Don't give the answer just help.
Which of these is the BEST example of how the free enterprise system of the United States promotes individual initiative? A) Men must register for selective ser
What is the wavelength of a sound wave with a frequency of 50hz (speed of sound is 342 m/s?
​, JimJim​, and JoshJosh are college students living in adjacent dorm rooms. JimJim lives in the middle dorm room. Their majors are businessbusiness​, historyhi
Discuss the negative consequences of the global dependence on fossil fuels.
Please Help . I Will Reward Brainliest
7 40/81 rounded to the nearest whole number
read the quote from the us constitution. the powers not delegated to the united states by the constitution, nor prohibited by it to the states, are reserved for
Where do subcommittees get their members?
a number between 61 and 107 that is a multiple of 3,8, and 12