lmpullen0124
lmpullen0124 lmpullen0124
  • 18-01-2022
  • Mathematics
contestada

Lauren purchases 12 gallons of gasoline for $31.56. What is the cost of one gallon of gasoline?

Respuesta :

jordy1203 jordy1203
  • 18-01-2022
You can calculate this by dividing: $31.56/12= $2.63
Answer Link
jeffbez0sBalls jeffbez0sBalls
  • 19-01-2022
you can divide 31.56 by 12 to get the answer which would be 2.63 dollars per gallon
Answer Link

Otras preguntas

What is stated in the cell theory?
how does a sulfur plant work
how energy and nutrietns move through an ecosystem?
How do compression stockings work
Mae read 976 pages in 8 weeks.she read the same number of pages each week. How many pages did she read each work
What is the potential downside of globalization
Why CH3Cl has tetrahedral shape
How to creat an essay about Canada
Why was the Holy Roman Empire forced to seek peace with the Lutheran princes?
Which part of a sperm cell is responsible for housing the genetic information