hannavanity11 hannavanity11
  • 21-01-2022
  • Mathematics
contestada


Pranav bought four candy bars for a total
of $12. How much did each candy bar
cost?

Respuesta :

jordy1203 jordy1203
  • 21-01-2022
You have to divide the total cost $12 by the 4 bars, so $12/4 bars = $3 per bar
Answer Link

Otras preguntas

Samantha wants to persuade her roommate larissa to allow her to get a dog, even though samantha does not have very strong arguments for wanting the dog. accordi
Removal of one ovary from a human female would most likely what
Escoge lo que generalmente se come de almuerzo. la avena, una hamburguesa ,unas papas fritas
how and why is the colour orange used in the man made world
A particular computer takes 13 minutes to download a 39​-minute TV show. How long will it take the computer to download a 2​-hour ​movie?
1. Which of the following sequences of events most accurately portrays a real-life scenario? (1 point) A. 60-day cooling off period→ strike → picketing → coll
An acute angle theta is in a right triangle with sin theta 3/4. What is the value of cot theta
Since many countries with malaria are already among the poorer nations, the disease maintains a vicious cycle of disease and poverty. TRUE OR FALSE
Yesterday, the djia closed at 12,309.16. the divisor is 0.123017848. today, every one of the stocks in the index increased in value by $0.40 a share. what is th
write an equation for the horizontal line that passes through point (3,-1)