perezludimar88 perezludimar88
  • 21-01-2022
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for 12 apples for $3.12?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-01-2022

Answer:

The answer would have came out of 3.84615384615

Then round up the answer to 3.85.  So the unit price is $3.85

Answer Link
harpsickle213
harpsickle213 harpsickle213
  • 21-01-2022
each apple is 26 cents
3.12/12
Answer Link

Otras preguntas

Thad had great skill at chopping onions so he was able to fill up the soup pot quickly with the onions he chopped. Which revision best compresses the passage? A
What is the perimeter of a box with one side 7 in one side 5 in
Please someone answer #29
Point F' corresponds to point D. point E. point F. opoint E.
#2 Mikealinah spent $4.65 on a sandwich for lunch. Jean-Marc spent $4.06 on a sandwich for lunch. Who spent more money?
Necesito ayuda por favor
A fish bowl contains 12 gray and 3 red fish, all the same size. If the fish are selected at random from the bowl, one at a time without replacement, what is the
which of the following squere roots lies between 4 and 5?a.√40b. √12c.√7d.√18​
the back is (blank) to the chest
will mark as brainliest if correct