derewolf
derewolf derewolf
  • 18-01-2017
  • Mathematics
contestada

Green grapes are on sale for $2.50 a pound. How much will 9 pounds cost.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-01-2017
the answer is 2.5*9, which is 22.5
Answer Link
absha1216
absha1216 absha1216
  • 18-01-2017
$22.50

just multipy 2.50 and 9


Answer Link

Otras preguntas

Use word roots and context clues to determine which word best completes each sentence. Plagiarism is the act of copying a writer’s words and claiming them as
Can someone please help answer these questions. If you do I can give you brainliest.
How do you do this question?
f(x) = 2x^2 + 4 g(x) = √3x^3 How does the composition of functions determine that this composition is how much Barret makes per hour?
[A] 1 11111 [A] 1 11 30
Select the correct answer from each drop-down menu. Ashton works as a marketing manager for a consumer products firm. His total earnings, A, in x months is give
which of the following statements is NOT true about food production in the united states?
Help plz!!!!!!!!!!!!!!!!
In a study comparing calories in vegetarian and non vegetarian entrees the average number of calories in 28 vegetarian entrees was found to be Y¯ = 351 with a s
MY LAST QUESTION PLEASE HURRY, SORRY FOR RUSHING BY THE WAY