Seudónimo Seudónimo
  • 18-01-2017
  • Mathematics
contestada

12.50 for 5 ounces unit rate

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 18-01-2017
12.50 / 5 = 2.50 per ounce
Answer Link
Alienn
Alienn Alienn
  • 18-01-2017
divide 5 into 12.50 and you should get 2.5. So it'll will be 2.5 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

18. What is the y-intercept of the line BC? O A-2 B) -3 C) -2.3 OD 2
7. Of the balanced chemical equations below, which one most correctly represents a combustion reaction? a. CaO + H20 Ca(OH) 2 b. CH4 + 202 CO2 + 2H2O c. 2 Mg +
which phrase in paragraph 3 of "The pit and the Pendulum" most strongly contributes to a mood of tradeF fecuent and thoughts endeavors to remember6 buod reason
Which of these is a unit of density? Please help.
e first equation into the second equation y=5x+12 3y+4x=150
Formula Mass & Percent Composition zoom in to see better :)​
What citizens does abortion impact the most? -geographic location -socioeconomic status -age -gender -race
What are the possible benefits to having no government?​
Please Help me i need the right answer fast and please dont guess thanks <3
This classroom has a new Student.Is Present Progressive or Simple Present​