sbongiimzimela8
sbongiimzimela8 sbongiimzimela8
  • 17-02-2022
  • Mathematics
contestada

If 2kg of flour costs R15, how much does 4kg cost?​

Respuesta :

TrustInTheLord TrustInTheLord
  • 17-02-2022

Answer:

$30

Step-by-step explanation:

If 2kg costs $15, then 4kg will cost double that because you are doubling 2kg

PLEASE MARK ME AS BRAINLIEST

Answer Link

Otras preguntas

The figure shows two intersecting lines and measures of the resulting angles write an equation to help you solve for x , then fine the value of x.
PLEASE HELPPP !!!!!!!!!!!
One type of ink-jet printer, called an electrostatic ink-jet printer, forms the letters by using deflecting electrodes to steer charged ink drops up and down ve
Intense feelings of pride among people of a nation-state and a belief that their concepts of law, citizenship, and government are the best in the world can lead
world history during world war 1 america became concerned forthe safety of its ships, the concern started because germany announce it would
3. What did President William Howard Taft mean when he wrote that "the President can exercise no power which cannot be fairly reasonably traced to some specific
What happens to the motion of molecules when temperature decreases
Please help me with this!!!
Pat bought a table for $100. She wants to sell it for a 40% increase. What does she sell the table for?
Which real-world scenario involves a right triangle? O a triangular bathroom tile with side lengths of 6 inches, 8 inches, and 12 inches O a triangular bike pat