milaykae9
milaykae9 milaykae9
  • 18-02-2022
  • Mathematics
contestada

emily bought 4 pounds of grapes for $20 .find the unit price A)$5
c)1
d)20
b)15
​

Respuesta :

vivekajesh
vivekajesh vivekajesh
  • 18-02-2022

Answer:

$5

Step-by-step explanation:

20/4 = 5

Answer Link

Otras preguntas

As long as you comply with every direction given on the label of an over-the-counter medicine, it is completely safe to drive a car.
In the period between world war i and world war ii, which group made the greatest gain in political rights
What is the y intercept of the quadratic function f(x)=(x-8)(x+3) A) (8,0) B) (0,3) C) (0,-24) D) (-5,0)
Which pharmacokinetic parameter is affected most by decreased intestinal motility related to the aging process? a. excretion b. distribution c. absorption
Please Help: Solve for X
The ability to carry out one's will even over the resistance of others is called
Simplify this question please
What is a cheechako ?
(3a²-5ab+b²)+(-3a²+2b²+8ab
What is the multiplied expression for 4^4• 4^4 over 4^5 ?