sydeny
sydeny sydeny
  • 20-01-2017
  • Mathematics
contestada

at the market ,7 apples cost $ 4.55 how much will 9 cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 20-01-2017
So what you will do is divide 4.55 by 7 to find the cost of one apple which is .65 so .65 multiplied by 9 is 5.85$ so, 5.85$ is your answer.
Answer Link

Otras preguntas

a bottle lying on the windowsill falls off and takes 4.95 seconds to reach the ground. the distance from the windowsill to the ground is 120.00 meters. find the
simplify the expression.astronomers measure large distances in light-years. one light-year is the distance that light can travel in one year, or approximately 5
___ las nueve de la manana estan or son?
3×+2×^2-9Evaluate the expression below when x=9
what was ho chi minh's goal? a. to eliminate chinese influence in korea b. to unify korea as a communist country c. to unify vietnam as a communist country d. t
5 pound bag cost 3.50 what is unit rate
The three basic elements of all novels are: _____. character dialogue interpretation plot setting
find an equation for the nth term of a geometric sequence where the second and fifth terms are -21 and 567, respectively. (1 point) select one: a. an = 7 • (-3)
Hola. ¿Cuál es correcto usar "Only" o "Just" para decir solo?.Y un ejemplo por favor. Gracias. :3
What is the value of c? A. 71 B. 68 C. 38 D. 34